O mně

Zakladatelem firmy „Michal Obadal - Restaurování a výroba nábytku“ je Michal Obadal, DiS.
Nabízené služby se týkají restaurování nábytku, nepolychromované dřevořezby a výroby nábytku z masivního dřeva, a to jak replik, tak i nábytku nového. Dále nábytek z LTD desek a materiálu na bázi dřeva (kanceláře, kuchyně, obývací pokoje,…).

Podnik je provozován jako vázaná živnost na restaurování děl z oboru výtvarných umění, která nejsou kulturními památkami, ale jsou uložena ve sbírkách muzeí a galerií nebo se jedná o předměty kulturní hodnoty a řemeslná živnost Truhlářství, podlahářství.

Profesní a osobní údaje o zakladateli

Michal Obadal, DiS. se narodil ve Zlíně 9. 7. 1984. Roku 2003 absolvoval střední odbornou školu s maturitou, obor „uměleckořemeslné zpracování dřeva“ (práce truhlářské). Nejvyšší dosažené vzdělání je na VOŠ restaurátorské v Brně, kde získal kvalifikaci v oboru restaurátor nábytku a nepolychromované dřevořezby. Toto studium ukončil v roce 2007 absolutoriem - diplomovaný specialista (DiS.).

Praxi získal během studia na SOŠ v restaurátorské dílně v Miloticích nad Opavou a ve školních dílnách ve výrobě nábytku z masivu.

Na VOŠ restaurátorské absolvoval praxi pod vedením restaurátorů: Bc. Petr Janda, Josef Filip, Petr Klein DiS.. Součástí studia na VOŠ byla dvouměsíční stáž na Slovensku v oblastních restaurátorských ateliérech v Levoči, kde získal praxi v restaurování nábytku, restaurování oltářů a dřevěných konstrukcí (věže a krovy).

Rok byl zaměstnán v Luhačovicích ve Stolařství Miroslav Slovák, kde pracoval jako truhlář, nábytkář. Zde získal zkušenosti převážně z výroby nábytku a dveří z masivu.